1 % KRS FUNDACJI JAŚ I MAŁGOSIA 0000127075 W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz #949 Mikołaj Malinowski

1 % KRS FUNDACJI JAŚ I MAŁGOSIA 0000127075 W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz #949 Mikołaj Malinowski
Przekaż 1 % podatku

środa, 14 września 2016

Fundacja Spectrum Liberi i Gala Siłacze Społeczni w Warszawie

Pod koniec sierpnia zostałam zaproszona do Warszawy na Galę ukończenia programu Siłacze Społeczni. Mogę się pochwalić że własnie ja byłam taką Siłaczką, w ramach konkursu zgłosiłam Fundację Spectrum Liberi z Chorzowa, opiekującą się dziećmi z Autyzmem czy Zespołem Aspergera. Tak mój Miki jest podopiecznym tej fundacji. Z funduszy norweskich zostanie ufundowany sprzęt do rehabilitacji integracji sensorycznej do nowej siedzimy Fundacji.

Tyle mogę gdy chcę pomóc 


 Na wycieczkę pociągiem do Warszawy zabrałam oczywiście Mikołajka, przyznam było ciężko, wszystko było dla niego nowe, a jak wiadomo dzieci ze spectrum autyzmu często źle znoszą nowości i zmiany.  Na samym poczatku Mikołaj uciekł mi pod dworcem do Złotych Tarasów i na szczęście ochrona go znalazła w ciągu kilku minut. Okazało sie ze gdy go goniłam przez wolnoobrotowe drzwi do środka on wyszedł spowrotem na dwór drzwiami awaryjnymi i wrócił tam gdzie wcześniej stałam.


Przez 2 minuty przeżywałam prawdziwy horror, ale na szczęście nic się nie stało. Oprócz tego ze wylegitymowała mnie straż miejska bo Miki krzyczał że nie jestem jego mamą.
I wyglądałam jak wariatka próbująca porwać dziecko z galerii handlowej.

w drodze do metra, w oddali Pałac Kultury i Młodzieży

Na szczęście Miki potem trochę się uspokoił i metrem pojechaliśmy na Stadion Narodowy gdzie odbywała się Gala. Ależ było gorąco , a pod stadionem smażyliśmy się jak jajka na patelni.
Na miejscu Miki współpracował tylko kilka minut, pewnie się zmęczył tymi ciężarami i.... zostawiłam go w spokoju na kanapie. 

Mama może to i ja też :) Czemu nieDostałam dyplom i podziękowania od samego Piotra Małachowskiego :) i mogła z nim posiłowac sie na rękę - kto wygrał ? Ha ha
Taki opis gali znalazłam:
Wydarzenie odbyło się w poniedziałek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Goście imprezy mieli okazję do spotkania się ze srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 w rzucie dyskiem, Piotrem Małachowskim, Podsekretarzem Stanu Wiceministrem Rozwoju Pawłem Chorążym oraz siłaczami społecznymi z całej Polski. Całą uroczystość prowadził Jacek Kurowski. Uczestnicy imprezy startowali w konkurencjach zręcznościowych i wspólnie pomogli pozostałym organizacjom dobroczynnym.

w drodze powrotnej trochę pospacerowaliśmy po stolicy i było duuuuużo odpoczynków :) tacy byliśmy zmęczeni

a tu wszyscy obecni siłaczeBrak komentarzy:

Prześlij komentarz